Co się stało i jak mogę pomóc

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA WSZYSTKICH, KTÓRZY PRZEKAZALI 1% PODATKU NA LECZENIE I REHABILITACJĘ MARCINA W ROKU 2008 I OGROMNA PROŚBA O PODOBNĄ POMOC W ROKU 2009.

Zobacz anglojęzyczną wersję tej strony:

http://www.letssupportmarcin.blogspot.com/

Był wieczór 13. grudnia 2007 roku. Przebywający w mieszkaniu Marcin, wrócił do swojego pokoju, usiadł przy biurku, zapalił lampkę i.....ogromny wybuch wstrząsnął mieszkaniem wybijając szyby w jego pomieszczeniu i burząc ścianę działową między pokojami. W swoim pokoju przechowywał różne chemikalia, które służyły mu do robenia wielu doświadczeń ( w tym do wytrawiania meteorytów, którymi się interesował ) i prawdopodobnie to ich wymieszane opary stały się mieszanką wybuchową.

Marcin Kaczmarzyk, 21-letni student Wydziału Budownictwa Politechniki Rzeszowskiej uległ w grudniu 2007r. poważnemu wypadkowi, w wyniku którego doznał licznych obrażeń ciała. Przeszedł skomplikowane operacje i przez 3 tygodnie będąc w stanie krytycznym walczył o życie. Wielu studentów, przyjaciół i osób z rodziny oddało krew dla Marcina, przyczyniając się do uratowania mu życia. Nie udało się uratować jego lewej dłoni, trzech palców prawej ręki oraz obu oczu.
Obecnie Marcin odzyskuje siły, żyjąc nadzieją na przywrócenie wzroku i sprawności rąk. W tym celu konieczna będzie długa rehabilitacja oraz kosztowne leczenie obejmujące: protezowanie lewej dłoni i obu oczu, rekonstrukcję prawej ręki, i za jakiś czas wszczepienie opto - elektronicznej protezy jednego oka pozwalającej na "sztuczne widzenie".
Wraz z Rzymsko Katolicką Parafią Św. Rodziny w Rzeszowie możesz pomóc Marcinowi spełnić jego marzenie o lepszej przyszłości:

I. darując 1% podatku na rzecz CARITAS, a docelowo na leczenie i rehabilitację Marcina. Nic Cię to nie będzie kosztowało, a znacząco pomoże. W tym celu, na formularzu PIT za rok 2010 wypełnij poniższe pola w następujący sposób:
-w rubryce H.124 wpisując : CARITAS
-w rubryce H.125 wpisując : 0000251723
-w rubryce H.126 wpisując : kwotę 1% z podatku
-w rubryce I.128 wpisując : Dla Kaczmarzyk Marcin
-w rubryce I.129 wpisując : X ( jeżeli chcemy, aby US przekazał CARITAS dane darczyńcy i kwotę darowizny)

II. wpłacając dowolne kwoty na specjalnie w tym celu otwarte konto :
RZYMSKO KATOLICKA PARAFIA ŚW.RODZINY
ul.Solarza 14
35-125 Rzeszów
nr rachunku : 18 1240 2614 1111 0010 2770 9444
tytuł wpłaty : Pomoc dla Marcina Kaczmarzyka

Dodatkowe informacje:
SWIFT (BIC): PKOPPLPW
IBAN: PL 18 1240 2614 1111 0010 2770 9440


III. Informując znajomych o anglojęzycznej stronie.

IV. ustawiając tą stronę www jako opis przy wyjściu z programu Gadu - Gadu, lub w inny sposób propagując akcję pomocy poszkodowanemu Marcinowi.
Gadu-Gadu / Ustawienia / Status / skopiuj adres strony do okienka na samym dole i zaznacz pole "po wyjściu z programu ustaw opis:", a następnie kliknij Zastosuj.

Pamiętajmy o tym, że liczy się każda kwota i duża liczba ofiarodawców !!!

Dziękujemy za wszelką pomoc
Rodzina i Przyjaciele.

Szczególne podziękowania dla:

1. Sąsiadów i mieszkańców bloku przy ul. Zbyszewskiego 17, za ich bohaterską postawę w czasie wypadku (udzielanie pomocy i zachowanie zimnej krwi) oraz cierpliwe znoszenie ewakuacji.

2. Lekarzy, ratowników, pielęgniarek i całego pozostałego personelu SZPITALA WOJEWÓDZKIEGO nr 2 w Rzeszowie, który szczerze i z zaangażowaniem ratował życie i niesie pomoc Marcinowi.

3. Władz Politechniki Rzeszowskiej, Samorządu Studenckiego, studentów, kolegów oraz znajomych za nagłaśnianie sprawy Marcina, organizowanie zbiórek pieniędzy, a także uczestnictwo w krwiodawstwie.

4. Polskiego Towarzystwa Meteorytowego za akcje informacyjno - edukacyjno - pomocowe.

5. Ofiarodawców : osób prywatnych, firm, instytucji, organizacji oraz wszystkich, którzy informują i zachęcają ofiarodawców do finansowego wspierania leczenia i rehabilitacji Marcina.

6. Wszystkich, o których nie zdołałem tutaj wspomnieć, a którzy choćby w najmniejszy sposób pomogli Marcinowi.

Napisz bezpośrednio do Marcina: sanawiel@gmail.com

Napisz do administratora strony: sanawiel@gmail.com

piątek, 28 marca 2008

Konsultacje, zabiegi i rehabilitacje w marcu


Mimo, że byłem na urlopie w Polsce w dniach 16-28.marca, to z uwagi na panujący "wir" dopiero teraz mogę napisać co u Marcina było słychać przez cały ten czas.
Otóż 15 marca miał on robioną w Katowicach korektę powiek i wstawianie epiprotez obu oczu. Cztery dni później, wróciliśmy tam na konsultację by doktor sprawdził czy wszystko jest OK, oględziny wypadły pomyślnie, w połowie kwietnia będzie miał usunięte koraliki (forma specjalnych szwów), zaś na początku maja, gdy wystarczająco odpocznie po narkozach - dalszą rekonstrukcję dolnej, prawej powieki i plastykę zrostów w celu założenia implantów.
Również na początku maja (Kraków) odbędzie się sprawdzenie prawej ręki, gdzie uprzednio robiono rekonstrukcję dłoni i scalano kości.
Prawa noga jest już zagojona - nie ma na niej opatrunku, natomiast na lewej będą one zmieniane jeszcze przez ponad tydzień.
Przeszło tydzień temu nastąpiła znaczna poprawa stanu prawego ucha, w odpowiednim czasie Marcin pojedzie do Warszawy na konsultację ws. rekonstrukcji błony bębenkowej.
Od 2 dni Marcin w asyście mamy uczęszcza na sesje rehabilitacyjne ręki i nóg do Szpitala Wojewódzkiego Nr.2 w Rzeszowie - już teraz odczuwa widoczną poprawę.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Cieszymy się, że po przeszło 3 tygodniach milczenia pojawiły się nowe wieści dotyczące Marcina. :) Oczywiście rozumiemy, że przez ten czas inne sprawy były na głowie...
Gorąco pozdrawiamy! :))

Rodzina i przyjaciele pisze...

Musicie mi wierzyć dziewczyny,że nie miałem sposobności zrobić tego wcześniej (nie ukrywam,że Marcin potrafi zaabsorbować...).Tego posta pisałem już przy spakowanych bagażach, podczas chwili oczekiwania na wyjazd na lotnisko.

Anonimowy pisze...

Wierzymy, mimo że komentarz został dodany w Prima Aprillis. ;)
Najważniejsze, że w tym biegu i pośpiechu znalazłeś czas. :)